در طول عمرم دو بار جشن تولد گرفته ام

تاریخ 1396/07/16 زمان 14:22:38 بازدید 870

گفت‌وگو با آقای جلیلی به بهانه متولدین مهر ماه که شناسنامه‌شان شهریوری است!


داستان تولدهای شهریور و مهر از چند سال قبل جالب‌تر و جذاب‌تر شده است. پدر و مادرهایی که تولد فرزندشان در مهر ماه بود با تصور اینکه یکسال عقب می‌افتند خودشان را به آب و آتش می‌زدند که تولدشان را در شهریور ثبت کنند. اتفاقی که اگر چه در سال‌های اخیر حل شده و دیگر حتی یکروز هم نمی‌شود جابجا کرد اما آثار آن در سالهای گذشته هنوز هم باقی مانده است. روز پنج‌شنبه یکی از این موارد را در بیمارستان رصد کردیم. آقای جلیلی از پرسنل زحمت‌کش واحد مالی است که تولدش روز 12 مهر است ولی در شناسنامه‌اش شهریور به ثبت رسیده است. این را بهانه کردیم تا هم سری به همکاران واحد مالی زده باشیم و هم گزارشی از این جشن مختصر و خودمانی تهیه کرده باشیم. در خلال این جشن با آقای جلیلی هم مصاحبه‌ای انجام دادیم که در زیر می‌خوانید:
  
  آقای جلیلی در ابتدا از شرایط کاری اینجا بگویید. با همکاران واحد مالی و سایر پرسنل چگونه رابطه‌ای دارید؟‌
من سعی می‌کنم با همه ارتباط خوب و مثبتی داشته باشم. با همکاران خودم در واحد مالی که بسیار خوب و دوستانه برخورد می‌کنیم و فضای کار برایم دلپذیر و خودمانی است. کار در این واحد نیاز به دقت زیادی دارد و اگر فضای حاکم در محیط کار پرتنش باشد قطعا روی کارمان تأثیر منفی خواهد گذاشت. ما اینجا جو خوبی داریم و از کار کردن در این بخش رضایت کامل دارم. 
  همیشه جشن تولدتان را اینگونه برگزار می‌کنید؟ کوچک و صمیمی اما گرم و پرمحبت. 
بله. جالب است برایتان بگویم که من جشن تولد خیلی کم گرفته‌ام. این دومین بار است که این اتفاق می‌افتد آن هم با لطف و همراهی و همکاری همکارانم در بخش خودمان مخصوصا خانم میری. 

  یعنی تا کنون جشن تولد نداشته‌اید؟‌
(با خنده) نه واقعا. پارسال و امسال. غیر از دو سال کلا جشن تولد نگرفته‌ام. 

  قشنگ‌ترین هدیه‌ای که تا کنون گرفته‌اید چه چیزی بوده است؟‌
(خنده‌اش بلندتر می‌شود) من تا کنون هدیه‌ی آنچنانی نگرفته‌ام. البته هدیه‌ای هم نداده‌ام. شاید دلیل اینکه هدیه نگرفته‌ام هم همین باشد یا شاید هم برعکس. 
  اگر قرار باشد برای خودتان کادویی بخرید چه چیزی می‌خرید؟‌
(با کمی فکر کردن) من فکر می‌کنم بهترین کادو برای خودم یک اتومبیل است. حتما اگر بشود این کار را می‌کنم و البته در حال حاضر مشغول آماده‌سازی شرایط آن هستم و ان‌شاءا... تا قبل از تولد بعدی این کار را خواهم کرد. 

  در یک سال گذشته چه اتفاقی افتاده که شما بتوانید از آن به عنوان بارزترین اتفاق زندگی‌تان یاد کنید؟‌
یک سال گذشته برایم خیلی خوب بود. من در سال گذشته ازدواج کردم و قطعا این موضوع بهترین و بارزترین اتفاق سی‌ودومین سال زندگی من بوده است. 
  
ما هم برای این همکار تلاشگرمان آرزوی توفیق و کامیابی داریم.