گفتگو با محمد حسین میثاقی مجری و گزارشگر تلویزیون

تاریخ 1396/07/11 زمان 11:56:12 بازدید 1396

گفت‌وگو با محمدحسین میثاقی؛ مجری و گزارشگر ورزشی صدا و سیما


چند روز قبل که در حال تردد در بخش‌های مختلف بیمارستان بودم تصاویر و سوژه‌های جلابی را دیدم. یک نفر دسته گل بزرگی در دست گرفته بود و منتظر بود تا سایر همراهانش از راه برسند و به اتفاق به دیدن عزیزشان بروند که در بستری 3 تحت مراقبت بود. 
دختر کوچولویی وسط صندلی‌های چیده شده‌ی لابی هر از گاهی گریه‌ی خفیف کودکانه‌اش با نگاهی متعجب عوض می‌شد و به پدرش زُل می‌زد. چند دقیقه گذشت و خانمی به آنها نزدیک شد. دخترک انگار که به آرزویی دیرین دست یافته است گریه‌اش با خنده‌ی بلندی عوض شد و بدون توجه به اطرافش بلند داد زد؛ منم میام... منم میام...
بعداً مشخص شد که برادرش چند دقیقه قبل متولد شده است و او خوشحالی‌اش بابت اضافه شدن یک نفر به خانواده‌اش بود. شاید هم برادر برای او حکم یکی از اسباب‌بازی‌هایش را دارد که در چند روز اول خریدنش از تمام اسباب‌بازی‌ها دوست‌داشتنی‌تر به نظر می‌آید. کمی آن طرف‌تر ...
من این چهره را می‌شناختم اما انتظار دیدنش را نداشتم. کمی بیشتر دقت کردم. خودش بود. «محمدحسین میثاقی» مجری جوان و محبوب تلویزیون.
او را از قبل می‌شناختم و در شبکه ورزش سیما چند بار با هم برخورد داشتیم. اما اکنون در لابی شلوغ بیمارستان در کنار خانمی که بعدا مشخص شد همسرش است نشسته بود. 
جلوتر رفتم و با او همکلام شدم. 
منتظر بود تا نوبتش برسد و پیش دکتر برود. از این چند دقیقه استفاده کردم و با او به گفت‌وگو پرداختیم. 
محمد حسین میثاقی از دلیل حضورش در صارم اینگونه گفت: «کسی که به اینجا می‌آید مشخص است که منتظر بدنیا آمدن فرزندش است. من هم اینجا را برای مراقبت‌های دوران بارداری همسرم انتخاب کردم. از دوستان زیادی پرسیدم و بعد از پرس و جو به این نتیجه رسیدم که اینجا بهترین جایی است که من می‌توانم از آن خدمات بگیرم. چند وقتی است که همسرم زیر نظر سرکار خانم دکتر مصدق هستند. از هر نظر عالی و بی‌نقص است. توصیه‌هایی که باید دریافت کنیم را به صورت کامل از طرف خانم دکتر مصدق دریافت کرده‌ایم.»
گفت‌وگوی ما ادامه پیدا کرد و نوبت به خدمات دیگر بیمارستان رسید. انگار با تمام بخش‌های بیمارستان آشنا بود. میثاقی گفت: «یکی از نکات خوب و متمایز صارم این است که همه‌ی امکانات را یکجا دارد. یعنی لازم نیست که برای ویزیت پزشک، سونوگرافی و هر کار دیگری در دوران بارداری به جای دیگری رفت. این مسئله برای من بسیار مهم بود و یکی از دلایل انتخاب من همین موضوع بود. در کنار این موارد تخصص و تبحر پزشکان صارم را از خیلی از دوستان شنیده بودم. چند وقت پیش هم حسین ماهینی اینجا بود و بسیار راضی بود. علیرضا بیرانوند، وریا غفوری، بهداد سلیمی و خیلی دیگر از دوستان اینجا آمده‌اند و مشخص است که کیفیت خدمات در سطح بالایی است. جو این بیمارستان خیلی خوب است. من از اینجا انرژی مثبت می‌گیرم. امیدوارم که همیشه پایدار و موفق بتوانید به کارتان ادامه دهید.»
صحبت با محمد حسین میثاقی دقایقی قبل از بازی پرسپولیس و الهلال بود. به همین جهت و با توجه به شرایط کاری ایشان کمی از فضای حاکم بر فوتبال هم گفتیم و ویدیوی مصاحبه با جوان خوش‌آتیه تلویزیون را در اختیار رسانه‌ها قرار دادیم که در کمتر از دو ساعت بیش از پانصد هزار بار دانلود شد.
صحبت با محمد حسین میثاقی به درازا کشید اما اینجا مجال انعکاس کامل آن وجود ندارد. گفته‌های مجری برنامه فوتبال 120 شبکه ورزش اینگونه به پایان رسید:‌ «امیدوارم در تمام نقاط کشور مراکزی با کیفیت و جایگاه بیمارستان صارم ایجاد شوند. ما به وجود چنین مراکزی نیاز مبرم داریم. به دوستانم توصیه می‌کمنم که حتما ازاینجا نهایت استفاده را ببرند. به مدیریت خوب این مجموعه‌ی کامــــل درمانــــی جناب آقای دکتر صارمی بابت ایجاد چنین مرکزی تبریک می‌گویم و امیدوارم همواره در راستای ارتقای سطح رفاهی مردم موفق و مؤید باشند.»