فرآیند شستشو و تحویل لباس روزانه به پرسنل

تاریخ 1396/07/03 زمان 17:38:45 بازدید 1331

در گپ و گفت با پرسنل محترم لندری بررسی شد


از چند ماه گذشته اتفاقی جذاب و جالب در بیمارستان صارم نهادینه شده است که نمونه‌ی آن تا کنون در هیچ مرکز دیگری دیده نشده است. اینکه تمام پرسنل در بدو ورود لباس تمیز و اتو شده دریافت کنند و پس از خروج لباس‌هایشان تحویل گرفته و دوباره برای استفاده مجدد شسته و اتو کشیده شود. این طرح با اینکه بسیار سنگین و طاقت‌فرسا است اما به جهت زیبایی و آراستگی ظاهری و همچنین نظم و انضباط در پوشش پرسنل توانسته است یکی از طرح‌های موفق بیمارستان لقب بگیرد. امروز و برای بررسی و صحبت با پرسنل واحد خدمات سری زدیم به این قمست که گزیده‌ی آن را در ادامه می‌خوانید. 

 

مهدی پورجباری: ما هر روز و در ابتدای شیفت کاری هر پرسنل، لباس تمیز و اتوشده تحویل می‌دهیم. هر پرسنل یک کد اختصاصی دارد که با آن کد لباس‌ها و کفش ایشان شناسایی می‌شود. بعد از تمام شدن هر شیفت لباس‌هایشان را تحویل گرفته و مجددا شسته می‌شود و برای تحویل در شیفت بعدی آماده خواهد شد. نکته‌ی قابل توجه این است که هر پرسنل 3 دست لباس دارد که یکی همیشه در تحویل لباس موجود است. یکی هم در اختیار خود پرسنل می‌باشد. دست سوم هم در مرحله شست‌وشو و اتو در لندری است و این چرخه همیشه تکرار می‌شود. 
من تقریبا کد همه‌ی پرسنل را حفظ هستم. چون هر روز آنها را تحویل می‌دهم و تحویل می‌گیرم. دو دفتر اینجا گذاشته‌ایم که هر پرسنل به محض دریافت لباس آن را امضا می‌کند و وقتی هم که لباس‌ها را در Bin می‌گذارد در دفتر ثبت می‌کند. با وجود اینکه کار ما سختی‌های زیادی دارد اما از آن لذت می‌برم. چون هر روز تقریبا همه‌ی پرسنل را می‌بینم و با همدیگر خوش و بش می‌کنم. البته سختی کار در تمام بخش‌ها و واحدها وجود دارد و تا زمانی که در بخش‌های دیگر حضور نداشته باشی سختی کارشان را متوجه نخواهی شد. 

 


علیرضا پیری: ما هر روز ساعت 6 صبح وارد بیمارستان می‌شویم و تا زمانی که کار تمام نشود از بیمارستان خارج نمی‌شویم. حتی بعضی اوقات پیش آمده که کل شب را اینجا مانده‌ایم. کار ما هم مثل سایر واحدها سخت است اما به کارمان علاقه داریم. من همیشه با خودم فکر می‌کنم که کار ما باعث می‌شود که بیمارستان آراسته‌تر دیده شود و همین جمله بسیار خوشحالم می‌کند. خیلی‌ها فکر می‌کنند که کار در لندری راحت است اما واقعیت چیز دیگر یاست. هر کاری سختی‌های خودش را دارد و کار ما هم از این قاعده مستثنی نیست. ما نهایت تلاش خودمان را می‌کنیم که همه چیز خوب باشد. امیدوارم حاصل تلاش همه‌ی همکاران واحد ما مورد قبول و رضایت دوستان قرار ‌گیرد. 

 

حبیب جباری: یکی از ویژگی‌های خوب واحد لندری صمیمیت پرسنل است. 
ما اینجا با هم به صورت گروهی کار می‌کنیم و هر کسی می‌داند که چگونه و چه زمانی چه کاری باید انجام دهد. مسئولیت‌پذیری یکی از بارزترین ویژگی‌های پرسنل این بخش است. 
اینجا روزانه بیش از 300 دست لباس شسته می‌شود. 
غیر از اینها پتو، ملحفه، لباس پرسنل  اتاق عمل، زایشگاه و .... هم به صورت روزانه شست‌وشو می‌شود. 
با همه‌ی این توضیحات، من از کار کردن در اینجا راضی‌ام و امیدوارم بتوانم در انجام وظیفه‌ام درست 
عمل نمایم. 


عمران قائدی: من در مدتی که در اینجا کار می‌کنم خاطرات زیادی داشته‌ام و سرعت عمل هم پیدا کرده‌ام. (باخنده) 
این لباس‌هایی که روی میز چیده شده است که با تفکیک پرسنل باید مرتب شوند و در رگال‌ها 
چیده شوند. 
نظم و وقت‌شناسی یکی از اصلی‌ترین شرایط کار در لندری است. 
چون هر کسی اگر کوچک‌ترین بی‌نظمی در کار داشته باشد کار بقیه هم دچار اختلال می‌شود. 
من از تمام همکارانم تشکر می‌کنم و آروزی سربلندی و سرافرازی برای تمام پرسنل محترم بیمارستان 
صارم دارم. 

 

فیروزه سه‌دهی: من 7 سال است وارد مجموعه صارم شده‌ام. 
در ابتدا در واحد خدمات در بخش اتاق عمل مشغول فعالیت بودم و دو سال است به خیاطی 
آمده‌ام. 
شغل خیاطی را دوست دارم و قبل از بیمارستان هم در شهرستان خمین 13 سال کار خیاطی انجام 
داده‌ام.
به کار و محل کارم علاقمند هستم و از همکاری با همکاران بیمارستان صارم رضایت کامل 
دارم. 
امیدوارم که در تمام مراحل زندگی کامیاب و موفق باشند.