صارم بهتر از آن چیزی بود که شنیده بودیم

تاریخ 1396/07/02 زمان 09:04:42 بازدید 1261

در گفت و گو با خانواده‌ی نوری مطرح شد ...


مرور و مطالعه‌ی اخبار سایت و مجله‌های بیمارستان توسط یکی از مراجعه‌کنندگان بیمارستان باعث شد تا سوژه‌ی خبری امروز بولتن متفاوت‌تر از سایر روزها باشد. آقای نوری که خودش یکی از افرادی است که به صورت مستمر مخاطب مجله‌ی بیمارستان صارم است چند روز قبل در تماس با دفتر مجله خواستار برگزاری جشن تولد دوقلوهایش در NICU بیمارستان صارم شد.  پس از انجام هماهنگی‌های لازم او به همراه همسر و 4 فرزندش در بیمارستان صارم حاضر شدند و جشن مختصری را با حضور پر سنل بخش NICU برگزار کردند.  با این خانواده به صحبت پرداختیم که گزیده‌ی آن را در ادامه می‌خوانید:‌
  
شما اولین بار از چه طریقی با بیمارستان آشنا شدید؟‌
   سال گذشته در اواخر دوره‌ی بارداری همسرم از دوستان زیادی در رابطه با بیمارستان خوب و شرایط مناسب برای زایمان همسرم سوال پرسیدم. تا اینکه یکی از بیمه‌هایی که طرف قرارداد اینجا است صارم را معرفی کرد. 

وقتی وارد بیمارستان شدید و از خدمات اینجا استفاده کردید توصیف‌ها درست از آب درآمد یا خیر؟ 
   خیلی بهتر از آن چیزی بود که شنیده بودم. همه چیز عالی بود. رفتار پزشک، پرسنل، رسیدگی و بررسی شرایط همسر من عالی‌تر از آن چیزی بود که انتظارش را داشتیم. هنوز هم که هنوز است پس از گذشت یک سال مادر همسر بنده هر جا که صحبت از بیمارستان و زایمان می‌شود از شرایط عالی صارم می‌گوید. چون در نوبت‌های قبل، زایمان همسرم و همچنین خواهرهای ایشان در بیمارستان‌های دیگر این خدمات را دریافت نکردند ولی این مورد آخر که در بیمارستان صارم بود از هر نظر ایده‌آل بود. 

اجازه بدهید ادامه صحبت را با همسرتان انجام دهیم. 
شما از لحظه‌ی حضورتان در صارم بفرمایید. زایمان سوم شما که در بیمارستان صا رم بود با موارد قبلی چه تفاوت‌هایی داشت؟ 
   صادقانه می‌گویم اصلا قابل مقایسه نیست. به اعتقاد من هر چه از پرسنل، پرستاران و پزشکان صارم بگویم کم گفته‌ام. اینجا همه شرایط آنقدر ایده‌آل بود که کوچکترین تنش و نگرانی برایم به وجود نیامد. با توجه به اینکه من قبلا دو مرتبه زایمان داشتم و شرایط خوبی را در آنها تجربه نکرده بودم قبل از رفتن به اتاق عمل استرس زیادی بر من غلبه کرده بود. اما وارد اتاق عمل که شدم و پزشک معالجم آمد همه چیز عوض شد و شرایط آرام روحی و روانی بر من حاکم شد. 

از پزشکتان گفتید. لطفا بفرمایید پزشک شما چه کسی بود و در مدت زمانی که شما زیر نظر ایشان بودید راهنمایی‌های لازم را چگونه به شما انتقال می‌داد؟‌
   من زیر نظر سرکار خانم دکتر مصدق بودم. ایشان از هر نظر به من آرامش می‌داد. تمام سوالاتی را که در طول دورانی که زیر نظر ایشان بودم برایم پیش آمد کامل و بدون نقص پاسخ می‌دادند. یک خاطره‌ی جالب که از برخورد با ایشان نظر من را جلب کرد در لحظه‌ی دیدنشان در اتاق عمل بود. قبل از اینکه دکتر مصدق وارد اتاق عمل شوند من کمی ناآرام بودم. ولی به محض دیدن ایشان چون از قبل رابطه‌ی عاطفی خوبی با من برقرار کرده بودند تمام استرس من تمام شد و آرام شدم. از سرکار خانم دکتر مصدق بسیار سپاسگزارم و امیدوارم همواره در تمام مراحل زندگی‌شان موفق باشند. 

از دیگر خدمات بیمارستان و پاراکلینک‌ها هم استفاده کرده‌اید؟‌
   بله. من در یک سال گذشته از کلینیک اطفال استفاده کردم. از پزشکان و پرسنل آنجا هم راضی هستم. در کل همه چیز صارم خوب است. من از سال گذشته که با صارم آشنا شده‌ام از خدمات مختلف ان استفاده می‌کنم و خوشبختانه رضایت کامل هم دارم. 

چه پیشنهادی برای بهتر شدن خدمات ارائه شده در صارم دارید؟‌
   من به دلیل اینکه در دریافت خدمات مورد نیازم با مشکل خاصی مواجه نشدم نقصی هم نمی‌بینم. اما اگر بتوانید در مناسبت‌های مختلف کسانی که اینجا زایمان می‌کنند را دعوت کنید تا تجدید خاطره‌ای شود و بیمار بتواند دوباره پرسنل را از نزدیک ببیند خیلی خوب است. 

سخن آخر. 
   من پارسال همزمان با عید غدیر زایمان کردم. آن روز دکتر صارمی خودشان آمدند و از نزدیک جویای احوال بیماران شدند. حتی عیدی هم به کوچولوهای من دادند. هنوز هم عیدی‌شان را همراه وسایل نوزادی بچه‌ها نگه داشته‌ام. این قشنگ‌ترین یادگاری من از بیمارستان صارم بود.