کیفیت خدمات و تبحر پزشکان دلیل انتخاب صارم است

تاریخ 1396/06/19 زمان 14:15:24 بازدید 882

در گفت‌وگو با شهرام عبدلی بازیگر سینما و تلویزیون مطرح شد


در گفت‌وگو با شهرام عبدلی بازیگر سینما و تلویزیون مطرح شد

نام شهرام عبدلی را با سریال خط قرمز به یاد می آوریم. هر چند او قبل از این سریال نیز در مجموعه تلویزیونی  همسفر ایفای نقش کرده بود و تئاترهای زیادی را نیز در کارنامه خود دارد، اما فضای متفاوت و داستان جذاب سریال خط قرمز، او و دیگر بازیگران  این مجموعه را به جامعه هنری معرفی کرد. چند روز قبل شهرام عبدلی به همراه همسر و یکی از فرزندانش در کلینک اطفال بیمارستان صارم حضور پیدا کرده بود. از فرصت استفاده کردیم و گفت‌وگویی با این بازیگر مطرح سینما و تلویزیون انجام دادیم که در زیر می‌خوانید: 
  
 آقای عبدلی، شما نیازی به معرفی ندارید. اما در صورت امکان کمی از کارنامه هنری خودتان برایمان بگویید. 
فعالیت هنری من بر می گردد به کلاس اول ابتدایی. از همان زمان با تشویق معلم ورزش مان که به کارهای نمایشی علاقمند بود کار نمایش را آغاز کردم و بعدها هم با تشویق پدرم که خودش اهل سینما رفتن بود و با کارهای هنری مخالف نبود کارم را ادامه دادم. با موسیقی نیز غریبه نیستم. سازهای پیانو، ویولن، تار و سه تار را دوست دارم و به اساتید این سازها نیز ارادت خاصی دارم. 
 معمولا بازیگران تلویزیون و سینما، کار خود را با تئاتر آغاز می‌کنند و به شکلی خود را مدیون نمایش می‌دانند. 
شروع که چه عرض کنم. من همچنان هر سال حداقل یک تئاتر کار می‌کنم و خانه اول خود را هیچ وقت فراموش نمی‌کنم. به غیر از تئاتر، من مطالعه را نیز هرگز کنار نگذاشته ام و همیشه کتابها و مجلات ادبی و فلسفه ادبیات را مطالعه می کنم و البته به همه هم توصیه می کنم. 

  از زندگی شخصی تان بگویید؟ تولد، ازدواج، فرزند و ... . 
اردیبهشت 55 به دنیا آمده ام. یک خواهر و یک برادر دارم که فعالیت هنری ندارند. فارغ التحصیل رشته ادبیات هستم. سالهاست ازدواج کرده‌ام و دو فرزند دارم. یک پسر و یک دختر به نام‌های آرتین و آدرین. 
  نقش های ماندگار شما در ذهن مردم، نقش‌های منفی و بعضا تاریخی است که در آنها به ایفای نقش پرداخته‌اید. نظر خودتان چیست؟
شروع کار جدی تلویزیونی من با آقای جعفری در سریال خط قرمز بود. نقش من در آن سریال یک نقش کاملا منفی بود و به جهت کشش و جذابیت آن سریال در آن زمان، من هم در آن مجموعه خوب دیده شدم. به همین جهت کارگردان های دیگر زمانی که می بینند یک نقش خوب از آب در آمده است پیشنهادشان به من در قالب مجموعه دیگر باز هم نقشی به همان شکل است. نکته دیگری که نباید از آن غافل باشیم این است که بازی در یک نقش منفی بسیار سخت‌تر و حساس‌تر است. بازی در نقش منفی کار هر بازیگری نیست، اما بازی در نقش‌های مثبت و استار از خیلی بازیگرها بر می‌آید. البته من کارهای زیادی با نقش مثبت نیز داشته ام که هیچ گاه خوب دیده نشدند. 
  و نقش های تاریخی.
در سریال هایی مانند معمای شاه، تبریز در مه، سالهای مشروطه، مختارنامه و چند تله‌فیلم و ... نقش های تاریخی داشته‌ام که تجربه ای متفاوت بود و البته ماندگار. 
  دلیل حضورتان در بیمارستان صارم چیست؟ 
محل زندگی من با بیمارستان صارم خیلی فاصله ندارد. کیفیت خدمات درمانی بیمارستان صارم و تبحر پزشکان این بیمارستان را نیز تجربه کرده‌ام و به آن مطمئن هستم. همین موضوع انتخاب من برای مراجعه به این بیمارستان است. 
  اولین آشنایی و حضورتان در بیمارستان به چه زمانی برمی‌گردد؟ 
اولین حضور من در این بیمارستان دلیل پزشکی و درمانی نداشت. سالهای پیش کاری به کارگردانی آقای سهیلی زاده با حضور بازیگرانی نظیر حامد بهداد و بنده که یکی از لوکیشن‌های این کار بیمارستان صارم بود و اولین آشنایی من با این بیمارستان به آن زمان برمی‌گردد. البته آن زمان بیمارستان اینقدر مراجعه کننده نداشت و شلوغ نبود. (با خنده) اما اکنون سرتان شلوغ‌تر شده است.
  وقتی در مکان‌های عمومی مثل همین بیمارستان و ... حاضر می‌شوید و مورد توجه مردم قرار می‌گیرد چه احساسی دارید؟ شما و خانواده تان اذیت نمی شوید؟
هر کاری سختی‌های خودش را دارد. کار بازیگری هم از این قاعده مستثنی نیست. ولی من ارتباط با مردم را بسیار دوست دارم و همین موضوع سختی‌های این شغل را برایم قابل تحمل می‌کند. البته انسان همیشه دوست دارد دیده شود و وقتی کار مــا دیده می شود و از طرف مردم مورد لطف قرار می‌گیریم خستگی از تنمان در می‌رود. اذیتی در کار نیست و از همه مردم خوب سرزمینم تشکر می‌کنم. 
  نظرتان را در مورد به بیمارستان صارم بفرمایید.
بدون تعارف باید عرض کنم که صارم از جمله بیمارستان‌های بسیار خوب در تهران است و امیدوارم همین روال را ادامه دهید. سالهاست به این بیمارستان مراجعه می‌کنم و همیشه مورد لطف مردم و پرسنل محترم قرار گرفته‌ام. 

  پیشنهاد و یا انتقادی برای بهتر شدن کیفیت خدمات کار در جزیره صارم دارید؟ 
پیشنهاد می‌کنم روش‌های نوین و جذاب‌تری برای ارتباط با مردم و مراجعه‌کنندگان انتخاب کنید. به اعتقاد من مردم ما ظرفیت بسیار بالایی دارند که باید در جهت درست آموزش ببینند و از آن استفاده کنند. فرآیند آموزش به خودی خود بسیار ایده‌آل است و کسی مقابل آن جبهه نمی‌گیرد و مخالفت نمی‌کند اما نوع آموزش در پذیرش و به‌کارگیری آن از سوی مخاطب اثرگذار است. 
   سخن پایانی. 
مدت زمانی زیادی است که به این مرکز مراجعه می‌کنم و الان فرصت مناسبی است برای اینکه از کلیه پرسنل و پزشکان بیمارستان صارم صمیمانه تشکر کنم. امیدوارم ضمن حفظ سطح کیفی کنونی، در جهت پیشرفت و بهبود آن نیز موفق باشید.