پیام دکتر صارمی به مناسبت روز کارمند

تاریخ 1396/06/04 زمان 15:56:16 بازدید 942

انسان همواره در حال تکامل و تعالی است و راه تعالی هر فرد به تفکرات و اهداف وی بستگی دارد.


انسان همواره در حال تکامل و تعالی است و راه تعالی هر فرد به تفکرات و اهداف وی بستگی دارد. هر اندازه که متعالی فکر کنید به رشد و کمال خواهید رسید. 
کار کردن یکی از راه های به تعالی رسیدن است اما چیزی که مهم است چگونه کار کردن است تا این رشد هم انسانی باشد هم اجتماعی و هم مالی. 
با توجه به شرایط کنونی جامعه و درگیری های فکری و مالی اقشار مختلف جامعه، کار کردن بیشتر رنگ و روی تامین نیازهای مادی را به خود گرفته است، در صورتیکه مثمر ثمر بودن به مراتب از بهره مالی کارها باارزش تر است. 
فراموش نکنید اگر وظیفه تان را درست انجام دهید و احساس مسئولیت داشته باشید پول سریعتر و بیشتر از آن چیزی که تصورش را می کنید نصیبتان می شود. 
من همیشه اعتقاد داشته ام که انسان برای موفقیت و طی کردن پله های ترقی لازم نیست به دنبال کارهای خارق العاده و عجیب و  غریب بگردد بلکه فقط کافی است در هر لحظه ای که قرار دارد به فکر انجام درست وظایف و مسئولیت هایش باشد، آنگاه از هر لحظه بهترین استفاده را خواهد کرد و زمان برایش به پلکان ترقی تبدیل خواهد شد و اگر این احساس در تک تک افراد جامعه به وجود آید جامعه ای منظم و منضبط خواهیم داشت. 
4 شهریور که در تقویم به نام روز کارمند نامگذاری شده است می تواند تلنگری باشد برای همه افرادی که کار و مسئولیتشان به صورت زنجیره ای به دیگر حلقه های اجتماع متصل است. 
اگر درست انجام وظیفه کنند
حلقه های دیگر نیز سرجایشان خواهد بود و اگر اختلالی در کارشان بوجود بیاید زنجیر نظم اجتماعی از هم خواهد گسست. 
من قبل از هر چیز شما را به فکر کردن درباره عاقبت کار و برخوردتان با مردم توصیه می کنم. 
قبل از اینکه برخوردی را با ارباب رجوع انجام دهید به فکر این باشید که این نوع جواب دادن و برخورد با او چه پیامدهای منفی و مثبتی را در پی خواهد داشت.  اگر اینگونه فکر کنید هیچ گاه حاضر نخواهید شد فردی که برای حل شدن مشکلش به شما مراجعه می کند را بی دلیل منتظر بگذارید و او را از نتیجه کار ناامید کنید. 
خودتان را در جایگاه ارباب رجوع قرار دهید و هر انتظاری که شما در آن موقعیت از کارمند مربوطه دارید را به نحو احسن انجام دهید. شک نکنید زمانی که شما به فکر حل مشکل مردم هستید دیگران نیز در موقعیت های دیگر به فکر حل مشکل شما خواهند بود و اینگونه اصلاح جامعه را از خودتان شروع خواهید کرد و به تمام حلقه های زنجیر اجتماع منتقل خواهید نمود. 
ارزش انسانها به جایگاه و مقام و رفاه مالی و اجتماعی شان نیست بلکه بهترین ترازو برای سنجش ارزش انسان ها کارهای مثمر ثمر و درستی است که انجام می دهد. هر کس کفه ترازوی کارهای درستش از دیگری سنگین تر باشد بدون شک فرد ارزشمندتری برای اجتماع است. 
به خودتان و شخصیت کاری خودتان احترام بگذارید و به خاطر همین حرمت و جایگاه کم کاری نکنید. 
زمانی که وظیفه تان را نادرست انجام می دهید بدون آنکه خودتان متوجه شوید در درونتان اعتماد به نفس و میزان رضایتمندی کاهش می یابد و در دراز مدت از شما شخصیت ناآرام و مضطرب خواهد ساخت و در مقابل مسئولیت پذیری قبل از اینکه  روی دیگران اثر مثبت داشته باشد خود فرد را به آرامش می رساند. 
پس برای اینکه بتوانید روانی آرام و به دور از تنش داشته باشید وظایفتان را درست انجام دهید. بسیار خرسندم که در مجموعه صارم کارمندان و کارکنان مسئولیت پذیری داریم. این را از میزان رضایتمندی مراجعه کنندگان می توان دریافت. اما نباید فراموش کرد که نگه داشتن آمار رضایت مردم کار بسیار سنگینی است و وظیفه تک تک افراد را سنگین تر می کند. 
روز کارمند را به همه شما تبریک و تهنیت عرض می کنم و امیدوارم در انجام وظایف انسانی و کاری تان همواره موفق و کامیاب باشید. 

دکتر ابوطالب صارمی