قله های زندگی تان را فتح کنید

تاریخ 1396/05/25 زمان 19:07:48 بازدید 1057

در راستای انتشار فعالیت های خاص و افتخارآفرین همکاران عزیز و اعضای خانواده محترمشان ...


در راستای انتشار فعالیت های خاص و افتخارآفرین همکاران عزیز و اعضای خانواده محترمشان، امروز سراغ سرکار خانم ملیحه شیخی رفته ایم.  سرکار خانم شیخی که مدتی است در بخش رادیولوژی بیمارستان صارم مشغول هستند در ورزش کوهنوردی نیز فعالیت داشته و به قول معروف «اسم و رسمی» دارند. به عنوان یک بانوی ورزشکار در بیمارستان صارم  رکوردهایی هم دارند که خواندن و شنیدن آن خالی از لطف نیست.  گفت و گویی با ایشان ترتیب دادیم که در ادامه می خوانید: 
در ابتدا کمی از فعالیت تان در بیمارستان صارم بگویید. 
- مدت 4 سال است در بخش رادیولوژی بیمارستان صارم مشغول فعالیت هستم و با مدرک تحصیلی کارشناس رادیولوژی  جذب بیمارستان شدم. 
از کار خود راضی هستید؟ از همکاران چطور؟ 
- بدون تعارف می گویم که خیلی زیاد. هم از محل کار خودم، هم از همکاران عزیزم و هم از شغلم. از همه آنها راضی ام. خدا را شکر کوچکترین مشکلی در این رابطه ندارم. 

برویم سراغ فعالیت ورزشی تان. کمی از پیشینه این ورزش و فعالیت خود در آن برای ما بگویید. 
16 سال است که به صورت حرفه ای در ورزش کوهنوردی فعالیت دارم. علاقه شخصی و همچنین جذابیت هایی که این رشته برای من دارد من را به سمت کوهنوردی کشیده است. 
در این 16 سال به چه قله هایی صعود کردید؟ 
تعداد آنها خیلی زیاد است. در چهارگوشه کشورمان، قله هایی مختلفی را فتح 
کرده ام. مثلا به تمام قله های البرز مرکزی صعود کرده ام. قله الوند در استان همدان، قله های هزار و علم شاه در کرمان، قله گاوکشان و چالویی در استان سمنان، قله های کرچان، وروش و کمار در استان مازندران، قله شیرکوه  در یزد و بسیاری دیگر که شاید حضور ذهن نداشته باشم که همگی را بگوییم از جمله قله هایی بوده که در این مدت به آنها صعود کرده ام. 
خیلی منتظر ماندیم که نام بلندترین قله کشورمان را نیز بشنویم. به قله دماوند صعود نکرده اید یا از قلم افتاد؟ 
مگر می شود 16 سال کوهنوردی کنی و به دماوند صعود نکنی؟ به قله دماوند بارها صعود 
کرده ام. البته می دانید که مسیرهای مختلفی برای صعود به دماوند وجود دارد. یکی از سخت ترین مسیرها برای صعود به دماوند مسیر شمالی آن 
می باشد. چند روز قبل (15 مرداد) موفق به فتح قله دماوند از این مسیر نیز شدم که تقریبا کلکسیون صعود به قله های داخلی خود را تکمیل کردم. در صعود آخر، به همراه پیشکسوتان این رشته مانند آقای علی ملک، عبدا... ناهید و ... موفق به صعود شدم که برایم بسیار مهم و خاطره انگیز بود.
سخن آخر؟ 
از کلیه همکاران و مسئولین محترم بیمارستان تشکر و قدردانی می کنم. همه را به  ورزش دعوت می کنم. صعود به قله های مختلف مانند فتح قله های زندگی است. غلبه کردن بر مشکلات زندگی نیز نوعی آمادگی روحی و جسمی می خواهد که من با این ورزش به آن رسیده ام. آماده ارائه پاسخ به سوالات و راهنمایی لازم در زمینه رشته تخصصی خودم یعنی کوهنوردی به همه همکاران عزیز می باشم و خوشحال می شوم بتوانم در این زمینه کاری انجام بدهم. همگی ورزشکار باشید و موفق.