ماماهای همراه از این پس نقش همراه مریض را نیز عهده دار خواهند شد

تاریخ 1396/04/27 زمان 14:49:23 بازدید 1042

روز پنجشنبه 22 تیر ماه 1396 در جریان برگزاری کلاس مادران باردار در مرکز همایش ...


روز پنجشنبه 22 تیر ماه 1396 در جریان برگزاری کلاس مادران باردار در مرکز همایش های بیمارستان صارم دکتر ابوطالب صارمی به همراه پزشکان پریناتولوژیست حضور یافتند.
در این کلاس که با هدف معرفی خدمات نوین و ویژه بیمارستان صارم به منظور رفاه و آسایش مادران باردار، قبل، حین و بعد از بارداری برگزار شد جناب آقای دکتر صارمی به بیان سیاست گذاری های کلان بیمارستان در این حوزه ها پرداختند و  رسالت بیمارستان صارم را یکسان بودن خدمات ارائه شده به تمامی مراجعین محترم برشمردند. 
در ادامه پزشکان پریناتولوژیست به روی سن آمدند و دکتر صارمی به معرفی آنها پرداخت و آنها را از 
زبده ترین و متبحرترین پزشکان سراسر کشور خواند و به مراجعه کنندگان اطمینان داد که هر کدام از این پزشکان که روند درمان و 
مراقبت های حین بارداری آنان را بر عهده بگیرند بدون شک بهترین تصمیمات اتخاذ خواهد شد و هیچگونه تفاوتی میان آنها وجود ندارد. چرا که همگی آنها از یک پروتکل تبعیت 
می کنند، به همین جهت ممکن است در بزنگاه های خاص که بیمار در شرایط اورژانسی قرار می گیرد و پزشک معالج در دسترس نیست، پزشک مقیم 
می تواند بدون کم و کاست و با همان کیفیت خدمات مناسب را به بیمار ارائه دهد و هیچگونه خللی در کار درمان به وجود نخواهد آمد؛ زیرا پزشکان با استفاده از برنامه ای از پیش تعیین شده و منطبق بر اصول و قواعدی که مورد تایید همه آنها است روند درمان را شروع، پیگیری و خاتمه می دهند. 
جناب آقای دکتر صارمی همچنین از مزیت های مامای همراه برای مادران باردار گفتند و افزودند: «نبود مامای همراه همان خلاء همیشگی سیستم مراقبت های دوران بارداری و زمان زایمان بود که چند سالی است در بیمارستان صارم به اجرا در آمده است. مامای همراه در واقع مشاوری حاذق و آگاه است که در ارتباط همیشگی با پزشک قرار دارد و تمام جزئیات بیمار را نیز می داند. بنابراین به بهترین شکل می تواند هم مشاوره دهد و هم پزشک را از وضعیت بیمار آگاه کند.»
لازم به ذکر است اکنون تعداد قابل توجهی از ماماها در بیمارستان صارم به عنوان مامای همراه به فعالیت مشغولند و تعداد دیگری نیز پس از به پایان رسیدن دوره آموزشی شان به استخدام به این مجموعه در می آیند. 
دکتر صارمی در ادامه این نوید را به مادران باردار داد که در آینده ای نزدیک نه تنها قبل و حین زایمان، بلکه در مدت زمان بستری در بیمارستان نیز مامای همراه به  جای همراه بیمار در تمام مدت زمان بستری در بیمارستان هم نقش مشاور را خواهد داشت و هم به عنوان همراه بیمار ایفای نقش خواهد کرد. 
با توجه به سیاست گذاری های بیمارستان صارم در ارتباط با ترویج زایمان طبیعی و بهره مندی مادران باردار از بهترین و کاملترین خدمات درمانی روز به روز بر نوع و کیفیت خدمات ارائه شده افزوده شده است و مادران باردار می توانند دوران بارداری و فرآیند زایمان شان را بدون دغدغه و استرس و در نهایت سلامت پشت سر بگذارند. 
پس از سخنان جناب آقای دکتر صارمی، سرکار خانم دکتر مصدق و جناب آقای دکتر گلچینی به ترتیب به ارائه مباحثی پیرامون زایمان طبیعی و فواید لیزر کم توان پرداختند. 
در این کلاس بالغ بر 200 نفر از مادران باردار به همراه همسرانشان حضور داشتند. 
این کلاس از ساعت 15 الی 17 در طبقه دوم سالن همایش های بیمارستان صارم برگزار شد.