کلاسی جذاب و متفاوت از حساس ترین لحظه زندگی

تاریخ 1396/04/27 زمان 14:36:10 بازدید 563

از جمله موارد بسیار مهم در مباحث اورژانسی در مراکز درمانی است که به دلیل


CPR از جمله موارد بسیار مهم در مباحث اورژانسی در مراکز درمانی است که به دلیل شرایط ویژه آن، آموزش مداوم و مرور دانسته های قبلی همواره جزو اولویت های مجموعه های آموزشی به شمار رفته و در سرفصل های آموزشی دوره ای معاونت نیز همواره مورد توجه بوده است. 
در واقع بازگشت یا عدم بازگشت بیمار بستگی کامل و مستقیم به تبحر و تخصص و دانش کافی تیم احیاء دارد. اگر تیم احیاء توانمند و آموزش دیده باشند و در کلاسهای آموزشی در این موقعیت ها قرار گرفته باشند شانس بازگشت بیمار بسیار بالاتر خواهد بود. در غیر اینصورت  نمی توان امید زیادی به بازگشت مجدد بیمار داشت. 
به منظور مرور دانسته های قبلی و همچنین ایجاد شرایط آموزشی مناسب، هم به لحاظ عملی و هم به لحاظ علمی، صبح امروز ستاد آموزش بیمارستان صارم کلاسی را تحت عنوان احیای بزرگسالان و مادران باردار برگزار کرد. 
این کلاس طبق آخرین پروتکل های کشوری و در دو بخش تئوری و عملی برگزار شد که با توجه به اهمیت موضوع و شیوه خاص ارائه آن توسط جناب آقای دکتر فرازمند و جناب آقای جلالی تعداد زیادی از شرکت کنندگان از خارج از بیمارستان صارم نیز در آن حضور پیدا کرد بودند. 
در گفت وگو با چند نفر از شرکت کنندگان در کلاس امروز اهمیت موضوع و نوع ارائه مطالب آن را در کلاس امروز به بحث گذاشتیم که نظرات شرکت کنندگان جالب توجه بود. تقریبا اکثر شرکت کنندگان، این کلاس را از مفیدترین کلاسهایی برشمردند که تا کنون در طول فعالیت های آموزشی در آن حضور پیدا کرده بودند و نکته مهم آن را  ارائه عملی مطالب دانستند. لازم به ذکر است کلاس امروز به صورت عملی تمام فرآیندهای مورد نیاز در زمان احیاء را توسط شرکت کنندگان روی مولاژ در بر داشت و حاضرین به صورت انفرادی و گروهی فرآیند احیاء را تمرین کردند. 
در دوره آموزشی صبح امروز شرکت کنندگانی از پرستاران بیمارستان، پزشکان متخصص در رشته های مختلف و همچنین ماماهای همراه که در دوره ای به همین عنوان که به صورت همزمان در بیمارستان در حال برگزاری است شرکت کرد ه اند حضور داشتند. 
آقای جلالی کارشناس ارشد پرستاری و یکی از پرسنل ا ورژانس بیمارستان با بیانی جذاب در طول آموزش اعضای حاضر را به مشارکت در بحث دعوت می کرد و از طرفی دیگر دکتر فرازمند نیز در کنار نظارت و پوشش علمی مطالب به بیان موضوعاتی در خصوص لزوم انجام اقدامات ضروری در حین CPR پرداختند و در کارگاه عملی با قرار دادن شرکت کنندگان در موقعیت های مختلف از آنها خواستند تا آموزش های دیده شده را به منظور بررسی علمی آن بر روی مولاژ انجام دهند. 
این کلاس از ساعت 8:30 صبح به مدت 4 ساعت در سالن همایش های بیمارستان صارم در طبقه سوم برگزار شد.