جلسه هيئت مديره انجمن دانش آموختگان پزشکي آلماني زبان برگزار شد

تاریخ 1396/03/27 زمان 15:06:49 بازدید 822

چگونگي و زمان برگزاري جلسات آتي انجمن در سال جاري، نحوه ي جذب فارغ التحصيلان ....


به گزارش روابط عمومي انجمن پزشکان ايراني آلماني زبان، دومين جلسه هيئت مديره اين انجمن صبح جمعه و برگزار شد. اين جلسه طبق اعلام قبلي و با هماهنگي هاي صورت گرفته در مرکز همايش هاي بيمارستان صارم برگزار شد.

دکتر صارمي، دکتر اورکي ،دکتر مازوچيان، دکتر رجب و دکتر مشتاقي از اعضاي هيئت مديره انجمن در اين جلسه حضور داشتند و به تبيين اهداف انجمن پرداختند.

چگونگي و زمان برگزاري جلسات آتي انجمن در سال جاري، نحوه ي جذب فارغ التحصيلان رشته هاي پزشکي کشورهاي آلماني زبان، معرفي فعاليت هاي انجمن به ديگر پزشکان تحصيل کرده آلماني زبان، تعامل با ساير
گروه هاي پزشکي در داخل و خارج کشور، برگزاري سمپوزيوم علمي در بهار 97 و بررسي مصوبات جلسه گذشته هيئت مديره از موضوعات مطرح شده در جلسه ي
ديروز بود.

بعد از اين جلسه اعضاي هيئت مديره همراه با ساير اعضاي انجمن در جلسه عمومي انجمن شرکت کردند.

در جلسه عمومي، ابتدا دکتر صارمي رييس انجمن به اهداف شکل گيري انجمن اشاره کرد و ضمن دعوت از همه فارغ التحصيلان رشته هاي پزشکي در کشورهاي آلماني زبان براي عضويت در انجمن، به نقش اين انجمن در پيشبرد اهداف عالي سلامت محور کشور اشاره کرد و گفت: «به ا عتقاد من دانش آموختگان کشورهاي آلماني زبان در مقايسه با ساير نقاط دنيا داراي ويژگي هاي برجسته اي هستند که مي توانند در بالاترين سطح کيفي به ارائه خدمات درماني بپردازند.»

وي با اشاره به توانمندي هاي اعضاي انجمن گفت: «در ميان اعضاي حاضر در انجمن افراد برجسته اي ديده مي شوند که هر کدامشان در حوزه کاري اختصاصي خود يکي از قطب هاي کشور به شمار مي روند. من انتظار دارم همه اعضا در معرفي انجمن نهايت تلاش خودشان را به کار گيرند و مسئوليت پذير باشند. زيرا تا زماني که اعضاي انجمن با احساس مسئوليت نسبت به اهداف انجمن پيش نروند، هيئت مديره نمي تواند اهداف پيش بيني شده را به انجام برساند.»

در بخش ديگري از اين جلسه سرکار خانم دکتر معيني پور در رابطه با اختلالات خواب و موضوعات پيرامون آن به ارائه سخنراني پرداخت.

در پايان سخنراني ايشان اعضاي انجمن به صورت گفتمان جمعي به پرسش و پاسخ در رابطه با اختلالات خواب پرداختند  و نقطه نظرات متفاوت در حوزه هاي مختلف بيان شد.

از جمله اتفاقات شايان ذکر ديروز حضور جناب آقاي دکتر محمدحسن طريقت منفرد وزير سابق بهداشت، درمان و آموزش پزشکي بود که بعد از پايان جلسه  با ثبت نام در انجمن رسما به عضويت اين
جامعه در آمد.