در هم آمیختن علم و تجربه در کنفرانس علمی امروز

تاریخ 1396/03/22 زمان 17:39:46 بازدید 720

مباحث علمی مخصوصا در رشته های پزشکی می تواند یک یاز متغیرترین مباحث مورد بحث باشد...


مباحث علمی مخصوصا در رشته های پزشکی می تواند یک یاز متغیرترین مباحث مورد بحث باشد. به این جهت که بررسی های مستمر و  آزمایشات گوناگون همواره راههای تازه ای را بر روی علوم مختلف می گشاد و نواقص و کمبودهای موجود را برطرف می کند.  از طرف دیگر نمی توان از نقش تجربه در بکارگیری این روشها به سادگی گذشت . در واقع دو عامل مهم علم و تجربه به صورت مکمل می توانند پزشکان ار در امر درمان یاری نمایند. 
به منظور استفاده ی همزمان علم روز و تجربه پزشکان بیمارستان صارم صبح امروز کنفرانس علمی یک روزه با عنوان مقایسه کشش و عدم کشش کاتترفولی برای ripening سرویکس برگزار گردید. 
در این کنفرانس ابتدا سرکار خانم دکتر رستم خانی به بیان 
تازه ترین بررسی های علمی در این زمینه پرداخت و مقالات منتشر شده ی مختلف را مورد بررسی قرار داد. 
در ادامه و به منظور تبادل تجربیات، دکتر صارمی و سایر پزشکان حاضر در کنفرانس به بحث و گفت و گو پرداختند. 
دکتر کرم نیای فر یکی از پزشکان با تجربه ی بیمارستان از تجربه ی خود در این حوزه صحبت کردند و پس از آن دیگر پزشکان نظرات  علمی مختلف را مورد تجزیه  تحلیل قرار دادند. 
در پایان کنفرانس علمی امرزو دکتر صارمی با تاکید بر اینکه در روند زایمان پزشک نظاره گر است نه مداخله گر که شعار اصلی بیمارستان صارم می باشد خطاب به پزشکان گفتند: «پیشنهاد می کنم اجازه دهید زایمان فرآیند طبیعی خودش را طی کند. زایمان فرآیندی است طبیعی و پزشک می تواند به این روند طبیعی کمک کند. اما بهتر است تا زمانی که نیازی نیست در این امر مداخله نکند.»
لازم به ذکر ا ست این کنفراسن علمی صبح امروز و با شرکت تعدادی از پزشکان و با سخنرانی سرکار خانم دکتر رستم خانی برگزار شد. 
در ادامه ی کلاسهای آموزشی در این هفته 2 کلاس دیگر برگزار می شود. روز سه شنبه 23 خرداد ماه کلاس ارتباط موثر با سخنرانی جناب آقای دکتر حاجتی از ساعت 13 الی 14 و همچنین روز چهارشنبه کلاس ارزیابی سلامت جنین با سخنرانی سرکار خانم دکتر کرم نیای فر از ساعت 8:30 الی 10:30 در طبقه سوم مرکز همایش های بیمارستان 
برگزار می گردد.