راه‌اندازی مجدد شبکه تلویزیونی صارم از چند روز آینده

تاریخ 1396/03/07 زمان 14:30:23 بازدید 851

در این شبکه تلویزیونی داخلی هم ظرفیت‌های جدید بیمارستان به مخاطبان معرفی می‌شود و هم زمینه‌ی معرفی پرسنل بیمارستان در بخش‌های مختلف و در فرآیندهای آموزشی فراهم می‌گردد.


 

هر سازمانی با توجه به ساختار و سیاست‌گذاری‌های آن به دنبال ارائه‌ی یکسری الگوی خاص در حوزه‌های مختلف است، به همین جهت سازمان‌های مختلف را با ویژگی‌های بارز آن می‌شناسیم. بیمارستان صارم نیز که یکی از اصلی‌ترین اهداف خود را در کنار ارائه‌ی خدمات پزشکی و درمانی به‌روز و پیشرفته، اطلاع‌رسانی درست و مناسب می‌داند، درصدد برآمده است تا با استفاده از روش‌های نوین اطلاع‌رسانی در جهت بالابردن دانش سلامت مردم و مراجعین گام بردارد.

انتشار مجله‌های مختلف پزشکی، آموزشی، اجتماعی و نیز انتشار خبرنامه روزانه داخلی، ابزارهایی است که تاکنون در بیمارستان صارم به اجرا درآمده است و فضای مناسبی را به منظور استفاده پرسنل و مراجعین از ابزارهای اطلاع‌رسانی فراهم کرده است.

در چند سال گذشته، فضاهای رسانه‌ای جهان دگرگون شده‌اند و ما نیز در تلاشیم تا با به روزرسانی خود و خدماتمان در استفاده از این ابزارها روز به روز پخته‌تر عمل کنیم.

راه‌اندازی کانال تلگرامی بیمارستان با آدرس @saremhospitalnews که در چندماه گذشته اتفاق افتاد، زمینه‌ای مناسبی را برای ارتباط موثر با مخاطبان فراهم کرد و تا کنون نزدیک به 2500 نفر عضو این کانال تلگرامی شده‌اند. همچنین راه‌اندازی صفحه اختصاصی اینستاگرام بیمارستان با آدرس saremhospital  نیز از دیگر اقداماتی بود که برای تسهیل در ارتباط بین مخاطب و سازمان به انجام رسید و تاکنون بالغ بر 4700 نفر به این صفحه مجازی پیوسته‌اند و اتفاقات بیمارستان را در آن رصد می‌کنند و هر روز شاهد به اشتراک گذاشتن پست‌ها و مطالب منتشر شده این صفحات مجازی در سایر گروه‌ها و کانال‌ها هستیم. در واقع ایجاد این راه‌های ارتباطی، پلی را بین بیمارستان و مخاطبان به وجود آورد که باعث شد اتفاقات منعکس شده در آن را بارها و بارها رصد کرده و مورد قضاوت مردم قرار دهیم و خوشبختانه نتیجه‌ای که تاکنون بدست آمده است حاکی از ارتباط مستقیم و موثر اعضای این صفحات مجازی با بیمارستان و نیز ترویج فرهنگ تکریم ارباب رجوع بوده است. همچنین با بررسی سایت بیمارستان و مقایسه آن با سایر سایت‌های بیمارستانی در می‌یابیم که، هدف‌گذاری اطلاع‌رسانی بیمارستان صارم به جهت ارتقا دانش سلامت مردم بوده است؛ چون در هرکدام از صفحات آن، تعداد زیادی از مطالب آموزشی که در مجموعه رسانه‌‌ای بیمارستان تولید شده است بارگذاری و مورد استفاده مخاطبان قرار گرفته است.

بازخوردهایی که از حضور مخاطبان در این شبکه‌های اجتماعی گرفته‌ایم ما را بر آن داشت تا به فکر اتفاق تازه‌ی دیگری باشیم و آن راه‌اندازی تلویزیون اختصاصی صارم است که در محیط بیمارستان و با هدف استفاده بهینه از زمان انتظار بیماران به پخش برنامه‌های آموزشی خواهد پرداخت. این تلویزیون در واقع تلفیقی از برنامه‌های سرگرم‌کننده و آموزشی است که به صورت 24 ساعته به پخش برنامه‌ها اختصاص پیدا خواهد کرد.

البته تفکر ایجاد این تلویزیون چندان هم تازه نیست و در مجموعه صارم در سال‌های گذشته مورد آزمون قرار گرفته است و بازگشایی مجدد این تلویزیونِ اختصاصی، در راستای همان هدف‌گذاری‌ها و با استفاده از تکنیک‌های نوین و پیشرفته امروزی است.

در این شبکه تلویزیونی داخلی هم ظرفیت‌های جدید بیمارستان به مخاطبان معرفی می‌شود و هم زمینه‌ی معرفی پرسنل بیمارستان در بخش‌های مختلف و در فرآیندهای آموزشی فراهم می‌گردد.

لازم به ذکر است تولید محتوای این تلویزیون در بخش‌ آموزشی به صورت صد در صد و کامل در بیمارستان صارم اتفاق می‌افتد و تمام پرسنل در این تولید محتوا نقش دارند و باقی مطالب که جنبه سرگرمی دارند و در فواصل برنامه‌های آموزشی پخش می‌شوند، گزیده‌ای از برنامه‌های ضبط شده قبلی است که در آرشیو موجود می‌باشد.