بررسی چگونگی شیردادن و حمام کردن نوزاد درکلاس آموزشی مادران باردار

تاریخ 1396/02/18 زمان 17:15:11 بازدید 1071

 

کلاس آموزشی مادران باردار در روز‌های دوشنبه، امروز 18 اردیبهشت‌ماه 1396 از ساعت 14 به مدت دو ساعت در مرکز همایش‌های بیمارستان صارم برگزار شد.

این دوره آموزشی که با هدف ترویج زامیان طبیعی و آشنایی مادران باردار با انواع مراقبت‌های دوران بارداری و همچنین ارائه تازه‌ترین دستاوردها در حوزه اختصاصی زایمان برگزار می‌شود، هر هفته و در دو جلسه مجزا روزهای دوشنبه و پنج‌شنبه برگزار می‌شود.

فرآیند زایمان جزء اتفاقات ویژه زندگی مادر است که لازم است از قبل اطلاعات کافی در رابطه با آن کسب شود و یکی از بهترین راه‌ها کلاس‌های آموزشی آمادگی برای زایمان است.

در جلسه آخر دوشنبه‌های این دوره به مباحث مختلفی پرداخته شد که از جمله مهم‌ترین دانستنی‌های مادران باردار برای آمادگی و کسب آموزش‌های لازم به منظور تجربه یک زایمان راحت و بی‌خطر به شمار می‌رود.

شنوایی‌سنجی و مباحث پیرامون درک گفتار در نوزاد یکی از این مباحث بود که توسط سرکارخانم نیک‌افتخار مسئول کلینیک شنوایی‌سنجی بیمارستان صارم ارائه گردید. در این بخش کارشناس شنوایی‌سنجی بیمارستان در رابطه با نکات مختلف حائز اهمیت در درک گفتار و سیستم شنوایی نوزاد با مادران باردار به گفتگو پرداخت و در پایان به سوال‌های آنها پاسخ گفت.

در بخش دیگر این کلاس آموزشی، سرکار خانم ولی‌الهی مسئول تغذیه با شیر مادر بیمارستان، چگونگی شیر دادن و بایدها و نبایدهای آن را به مادران باردار آموزش داد. همچنین نحوه حمام کردن نوزاد از دیگر مباحث مطرح شده در کلاس آموزشی مادران باردار بود که با استقبال قابل توجه مادران باردار مواجه شد.

لازم به ذکر است کلاس آموزشی مادران باردار با هدف آشنایی بیشتر مادران با فرآیند زایمان و بالا بردن دانش سلامت خانواده‌ها در این رابطه تشکیل می‌شود و بیمارستان صارم به عنوان یکی از اصلی‌ترین پایگاه‌های ترویج زایمان طبیعی همواره در صدد ارائه‌ی اطلاعاتی درست و علمی در رابطه با زایمان و روش‌های این فرآیند است.

برای اطلاع از برنامه‌های آموزشی این کلاس‌ها می‌توانید به سایت بیمارستان به آدرس www.saremwomenhospital.ir قسمت کلاس مادران باردار مراجعه کنید و جهت شرکت در کلاس‌ها نیز با شماره تلفن چهاررقمی بیمارستان صارم 4702، داخلی 1477 تماس بگیرید.