اينجا جزيره صارم است

 

 

«من براي اولين بار است كه به بيمارستان صارم مراجعه كرده ام، حالا چه كاري بايد انجام بدهم؟»

 

 

در ابتداي ورود به لابي بيمارستان با فردي مواجه مي شويد كه راهنمايي دادن به بيماران را به عهده دارد. ايستگاه از من بپرس اولين جايي است كه در بدو ورود به بيمارستان با آن مواجه مي شويد و در آنجا جواب هر گونه سئوال و راهنمايي هاي لازم به مراجعين محترم داده مي شود. بيماران محترمي كه براي ويزيت پرشكان به بيمارستان صارم مراجعه مي كند بايد بدانند كه  چندين كلينيك مختلف در بيمارستان وجود دارد :

 

-كلينيك مامايي

 

-كلينيك ناباروري

 

-كلينيك سقط هاي مكرر

 

-كلينيك پستان

 

-كلينيك نوزادان

 

-كلينيك كودكان

 

-كلينيك جراحي عمومي

 

-كلينيك اونكولوژي زنان

 

-كلينيك داخلي

 

-كلينيك قلب و عروق

 

-كلينيك گوارش و كبد

 

-كلينيك گوش و حلق و بيني

 

-كلينيك غدد

 

-كلينيك اورولوژي

 

-كلينيك ليزر كم توان

 

-كلينيك سلامت خانواده

 

-كلينيك شنوايي سنجي

 

-كلينيك تغذيه

 

 

يك فرد بسته به نوع نياز خود مي تواند به هر كدام از اين كلينيك ها مراجعه كند، براي اين امر دو حالت وجود دارد:

 

- يا فرد از قبل نوبت ( يا تلفني يا اينترنتي) كلينيك دريافت كرده است

- يا حضوري  مراجعه كرده است

 

بنابراين وقتي بيمار با توجه  به راهنمايي هاي (قسمت از من بپرس) وارد كلينيك مورد نظر خود شد  ابتدا از دستگاه نوبت دهي شماره گرفته و منتظر مي ماند تا  شماره اش را صدا بزنند و وقتي نوبتش خوانده شد با مدارك لازم (شناسنامه خود و همسر، همه مدارك پزشكي قبلي اش (در صورت وجود) اعم از جواب آزمايش، جواب سونوگرافي، جواب عكس و حتي نسخه
 دارو هايي كه قبلا استفاده كرده است)  به منشي مربوطه مراجعه كرده و تشكيل پرونده مي دهد و يك كارت  با شماره كارت مشخص جهت عضويت در كلينيك دريافت مي كند و سپس بعد از مراجعه  به صندوق، مجددا در صف انتظار ايستاده تا نوبت ويزيت فرا برسد. در نهايت بعد از ويزيت پزشك، اگر لازم باشد  و پزشك براي بيمار درخواست كرده باشد،  بيمار براي گرفتن نوبت آزمايش ، عكس يا سونوگرافي، ابتدا به پاراكلينيك مربوطه مراجعه كرده و اطلاعات لازم در خصوص شرايط آزمايش دادن يا نوبت گرفتن از آزمايشگاه و يا حتي زمان مناسب عكس گرفتن و سونوگرافي كردن و ... را دريافت كند و يا اگر مقدور است  براي جلوگيري از اتلاف وقت همانروز آنها را انجام دهد. (راهنماي مسير ورودي آرمايشگاه، سونوگرافي ، راديولوژي و... همه در لابي موجود مي باشد).  در نهايت بعد از انجام همه آزمايشلات لازم و عكس و سونوگرافي، با راهنمايي قسمت نوبت دهي تلفني يا اتاق مشاوره بيمار مي تواند براي مراجعه بعدي به پزشك از كلينيك نوبت دريافت كند.

 

***

در بعضي مواقع در معايناتي كه انجام مي شود پزشك نظر به انجام  عمل خاصي را دارد كه براي هماهنگ كردن همه عمل ها و گرفتن نوبت عمل بايد به پذيرش كه در لابي اصلي بيمارستان است مراجعه كرده و با نامه در خواست پزشك نوبت عمل بگيرد.

 

***

براي ارتباط با هر بخش بيمارستان كافي است با تلفن هاي بيمارستان تماس گرفته و از اپراتور بخواهيد به پذيرش بخش مربوطه شما را ارتباط دهد  تا اطلاعات لازم را دريافت كنيد.

 

 ***

براي انجام آزمايش بهتر است همان روزي كه پزشك آزمايش را براي شما نوشت حضوري به آزمايشگاه مراجعه كرده و شرايط انجام آزمايش و در صورت لزوم گرفتن نوبت را پيگيري كنيد.

 

***

اگر سئوال خاصي داشتيد و به پزشك خود دسترسي نداشتيد  ميتوايند  با بيمارستان تماس گرفته   و بخواهيد شما را به اتاق مشاوره ارتباط دهد تا بتوانيدهمه مشاورات لازم خود را به صورت رايگان دريافت نماييد  و در صورت لزوم به پزشك مناسب ارجاع داده شويد.

 

***

هر يك از پرسنل صارم با كمال ميل حاضر به راهنمايي بيماران و پاسخ به سئوالات  ايشان هستند، لذا اگر در موارد خاص، به همكار مسئول پاسخ گويي در قسمت از من بپرسيد دسترسي نداشتيد مي تواني از ساير همكاران جهت راهنمايي كمك بگيريد تا زمينه ارتباط شما را با مسئول مربوطه فراهم سازد.

 

***

در بخش اداري بيمارستان و دفتر پرستاري، مترون بيمارستان، همواره پاسخگوي مشكلات احتمالي شما عزيزان در مراجعات خود به بيمارستان هستند.

 

***

در لابي اصلي بيمارستان يك صندوق پيشنهادات و انتقادات وجود دارد كه مستقيما توسط رياست محترم بيمارستان بررسي و رسيدگي مي شود،  بنابراين  مراجعين محترم مي توانند به صورت مستقيم پيشنهادات  و انتقادات خود را به سمع و نظر ايشان برسانند.

 

با آرزوي سلامتي و رضايتمندي خاطر همه شما مراجعين عزيز

 

بازدید : 17512 نفر