لطفا صبر کنید ...

نقص قوانین یا نقض قوانین؟!

آذر ۱۲, ۱۳۹۸ توسط Sarem admin
WhatsApp-Image-2019-12-01-at-13.20.10.jpeg

دیدن بدرفتاری مأموران شهرداری در شهرهای مختلف با مردم هر چند بسیار دردناک است اما اتفاقی جدید به حساب نمی‌آید. هر از گاهی خبر، ویدئو یا صوتی از این گونه وقایع منتشر می‌شود و چون هیچ تصمیم جدی برای رفع آن وجود ندارد بعد از چند روز به فراموشی سپرده می‌شود. اما این قبیل اتفاقات گاهی اوقات شدت بیشتری پیدا می‌کنند و داستان‌های عجیبی را رقم می‌زنند.
حوالی ساعت 3 بعدازظهر پنجشنبه 7 آذر ماه 98، نقض آشکار قوانین توسط تعدادی از مأموران شهرداری منطقه 5 تهران، باعث بروز مشکلات زیادی برای جمع زیادی از مردم شد. ماجرا از آنجا شروع شد که جرثقیلی که حامل یک بلوک سیمانی بزرگ (نیوجرسی) بود جلوی درب ورودی بیمارستان صارم که یکی از مراکز درمانی معروف و خوشنام پایتخت است توقف می‌کند و بدون هیچ توضیحی محموله خود را جلوی درب ورودی بیمارستان تخلیه می‌کند. با دیدن این صحنه پرسنل حراست بیمارستان برای دریافت توضیح و پرسیدن دلیل این کار به جلوی درب ورودی می‌روند اما راننده بی‌توجه به سوالات مطرح شده محل را ترک می‌کند و هیچ مجوزی بابت این اقدام ارائه نمی‌نماید.
در ادامه پرسنل حراست برای روشن شدن موضوع از دو نفر از همراهان اکیپ شهرداری که با خودروی شخصی چند قدم دورتر از جرثقیل توقف کرده و مشغول فیلمبرداری و عکاسی بودند توضیح می‌خواهند اما آنها از پاسخ سرباز زده و می‌گویند: «ما مأمور گذاشتن این بلوک‌ها هستیم و باقی ماجرا به ما ارتباطی ندارد. به ما گفته‌اند این بلوک را بگذاریم و عکس بگیریم.» حراست بیمارستان که شرایط را اینگونه می‌بیند و متوجه می‌شود که با مذاکره نمی‌تواند موضوع را حل و فصل کند با پلیس 110 تماس گرفته و از آنها کمک می‌خواهد. تا رسیدن مأموران پلیس 110 مذاکرات با آن دو مأمور شهرداری ادامه پیدا می‌کند ولی نتیجه‌ای حاصل نمی‌شود و مردم، پرسنل و پزشکان که قصد ورود به بیمارستان یا خروج از آن را داشتند گرفتار می‌شوند. اعتراض‌ها شدت می‌گیرد و یکی از پزشکان که خودش را متخصص قلب بیمارستان صارم معرفی می‌کند از آنها می‌خواهد راه را باز کنند تا او به جراحی اورژانسی‌اش در یکی دیگر از بیمارستان‌ها برسد. اما هر چه تلاش می‌کند به در بسته می‌خورد. با حضور مأموران نیروی انتظامی در محل و بررسی موضوع، صورتجلسه‌ای تنظیم شده و به دلیل غیرقانونی بودن اقدام شهرداری، دستور بازگشایی صادر می‌شود.
موضوعی که اهمیت بررسی دقیق این اتفاق را دوچندان می‌کند نقض قوانین در موارد مشابه توسط مأموران شهرداری است. اینکه چرا و چگونه اجازه مسدود کردن درب ورودی بیمارستان توسط مسئولان شهرداری صادر شده است سوالی است که آنها باید به صراحت پاسخ دهند. آیا آنها مجاز هستند که جلوی تردد مردم را بگیرند؟ یا اگر خدای نکرده حادثه‌ای مانند آتش‌سوزی در آنجا اتفاق می‌افتاد پیامدهای آن را چه کسانی به عهده می‌گرفتند؟‌ اگر نقص در قوانین برای رفتار و برخورد و اقدامات غیرقانونی شهرداری وجود دارد چرا تاکنون هیچ کس برای اصلاح آن اقدامی صورت نداده است و اگر نقصی وجود ندارد چرا سالهاست نقض می‌شود؟
واقعا قوانین نقص دارند یا نقض می‌شوند؟

کليه حقوق اين سايت متعلق به بیمارستان صارم می‌باشد.