لطفا صبر کنید ...

تا قبل از آشنایی با صارم فکر نمی‌کردم بتوانم زایمان طبیعی را تجربه کنم

شهریور ۱۸, ۱۳۹۸ توسط Sarem admin
656f9b64-4146-4a96-8bcc-2b3d0812bf02.jpg

از معدود صداهای گریه نوزاد که همه منتظر آن هستند و از آن لذت می‌برند گریه بعد از به دنیا آمدن اوست. اولین صدایی که از نوزاد تازه متولد شده برمی‌خیزد نه تنها آزاردهنده نیست بلکه بسیار دلنشین و دوست‌داشتنی است. صدایی است که پدر و مادرش حداقل 9 ماه در انتظار شنیدن آن مانده‌اند. بسیاری از پدر و مادرها که در صارم طعم شیرین داشتن فرزند را چشیده‌اند که سال‌های سال است منتظرند و این لحظه برایشان وصف‌نشدنی است. در کنار این شیرینی‌ها که هر روز در صارم وجود دارد تبدیل شدن غول بی‌شاخ و دم زایمان طبیعی به یک پروسه کاملا طبیعی و بدون مشکل است. در صارم روزانه تعداد زیادی از مادران را می‌بینیم و با آنها همکلام می‌شویم که قبل از آشنایی‌شان با صارم زایمان طبیعی را امری محال و غیرممکن برای خودشان می‌دانستند اما بعد از شرکت در کلاس‌های آموزشی صارم و حتی گفت‌وگو با پزشکان وماماهای صارم راغب می‌شوند که زایمان خود را به صورت طبیعی انجام دهند. سیده هدى مهدوى از آن دسته مادرانی است که بدون کوچکترین مشکلی در صارم به صورت طبیعی پسرش را به دنیا آورده است و از این موضوع بسیار خوشحال است. گفت‌وگوی کوتاه ما را بخوانید:

چطور با صارم آشنا شدید؟‌
صارم را در رفت‌وآمدهای روزمره‌ام دیده بودم اما نسبت به سطح کیفی و خدمات آن اطلاعاتی نداشتم. زمانی که برای موضوع بارداری و زایمان از دوستان و آشنایان پیگیر بیمارستان‌های باکیفیت شدم غالب آنها صارم را معرفی کردند. به همین جهت به صارم سر زدم و متوجه شدم که تعریف‌ها بی‌دلیل نبوده است و انتخاب نهایی من صارم شد.

زمانی که به صارم آمدید چه موضوعی نظر شما را جلب کرد؟‌
نظم و انضباط اولین چیزی بود که در صارم به چشم من آمد. اینجا همه چیز سر جای خودش قرار دارد و آرامش خاصی حکمفرماست. از آنجایی که به طور اختصاصی و فوق تخصصی به موضوع زنان و زایمان در صارم پرداخته می‌شود همهمه، شلوغی، بی‌نظمی و اخبار ناخوشایندی که در بیمارستانهای جنرال وجود دارد اینجا نیست و همین یکی از بهترین مشخصه‌های صارم برای انتخاب آن بود. در کنار همه‌اینها موضوعات دیگری که باعث جذب مراجعین به صارم می‌شود وجود پزشکان مشهور و خوشنام و البته باتجربه و در کنار آنها کادر درمان خبره می‌باشد. همه اینها من را از انتخاب صارم مطمئن کرد و مصمم شدم که به صارم بیایم.

اولین آشنایی و مراجعه‌تان به صارم چه زمانی بوده است؟‌
حدود دو سال قبل برای اولین بار به صارم آمدم. از امکانات اورژانس صارم استفاده کردم و همان زمان تا حدود زیادی با امکانات صارم آشنا شدم. از زمان شروع بارداری تا امروز که پسرم به دنیا آمد نیز در اینجا تحت نظر بودم.

پزشکتان را خودتان انتخاب کردید؟
بله. همان زمان که به دنبال یک مرکز درمانی مناسبت بودم، نام پزشکان خوب و متبحر را نیز می‌پرسیدم که در کنار نام صارم به نام سرکار خانم دکتر نیک‌نفس نیز رسیدم و جا دارد از ایشان نیز تشکر ویژه کنم. دکتر نیک‌نفس در کنار اخلاق خوب و صبوری که شاخصه اصلی اخلاق ایشان است بسیار با روحیه و باتجربه هستند و همین باعث می‌شد روحیه بسیار خوب به من تزریق شود. هر بار که ایشان را می‌دیدم برای مدتی شارژ روحی می‌شد م که واقعا خوشحالم با ایشان آشنا شدم و از اینکه زحمات مراقبت‌های بارداری‌ام بر عهده ایشان بود، تشکر و قدردانی می‌کنم.

در کنار زایمانی که در صارم داشتید از چه امکانات دیگری بهره‌مند شدید؟
قبل از اینکه به صارم بیایم در ذهنم زایمان طبیعی خیلی جایی نداشت و بعید می‌دانستم موفق شوم که به صورت طبیعی زایمان کنم. اما بعد از مراجعه به صارم خدمات جالبی را دیدم. از جمله آنها مامای ویژه بیمارستانی بود. زمانی که من با خدمت ویژه و ایده انحصاری مامای ویژه صارم آشنا شدم درخواست استفاده از مامای ویژه بیمارستانی را کردم. ایشان راهنمایی بسیار مناسبی را به من ارائه کردند و تشویقم کردند در کلاس‌های آموزشی ویژه مادران باردار شرکت کنم. این کلاس‌ها انصافا بسیار خوب بود و استفاده زیادی از آموزش‌های ارائه شده در آن کردم. مطالبی پیرامون زایمان طبیعی، روش‌های زایمان بی‌درد، روش شیردهی، حمام کردن نوزادان، شنوایی سنجی نوزاد، هوش نوزاد و … در این کلاس‌ها ارائه شد که به نظرم فوق العاده بود. من به دلیل شرکت در این کلاس‌ها بود که رغبت به زایمان طبیعی پیدا کردم و خدا را شکر همین اتفاق هم افتاد. در کنار کلاس‌های آموزشی، از خدمات دیگری از قبیل درمانگاه، عکاسی و فیلمبرداری، دیزاین اتاق بستری و … هم استفاده کردم.

از امکانات و پرسنل زایشگاه راضی بودید؟‌
آنجا هم مثل همه جای صارم فوق‌العاده بود. نظم و انضباط حرف اول و آخر زایشگاه بود. در کنار نظم و انضباط باید به رسیدگی فوق‌العاده پرسنل زایشگاه و البته مامای همراهم هم نیز اشاره کنم. مامای همراه هم صفر تا صد ماجرا در کنارم بود و راهنمایی‌ها و قوت قلب او واقعا موثر بود. از صبح روز زایمان تا بعد از زایمان در کنارم بود و موضوعات لازم را متذکر می‌شد.

حرف پایانی؟
لاز می‌دانم در کنار همه مطالبی که گفتم این نکته را نیز اشاره کنم که کلاس ورزش‌های حین بارداری صارم هم شرکت کردم و بزرگترین عاملی که باعث شد زایمان راحتی داشتم ورزش‌هایی بود که در صارم انجام دادم و بسیار خوشحالم که همه اینها در صارم یکجا کنار هم هستند. صارم سبک و سیاق منحصر به فرد خودش را دارد و اینها باعث شده با اعتماد کامل صارم را انتخاب کنیم. به همگی پرسنل صارم خسته نباشید عرض می‌کنم و امیدوارم همچنان با انرژی به فعالیت خود ادامه دهند. کار تیمی در صارم حرف اول و آخر را می‌زند و همین عامل تمایز صارم با سایر مراکز درمانی است.

کليه حقوق اين سايت متعلق به بیمارستان صارم می‌باشد.