لطفا صبر کنید ...

پیام جناب آقای دکتر صارمی به مناسبت روز پزشک

شهریور ۶, ۱۳۹۸ توسط Sarem admin
IMG_8255-1-1200x800.jpg

طبیب جسم و جان و روح بودن قداستی است که تمام زیبایی های عالم به احترامش رنگ می بازند…
امروز را هیچ وقت فراموش نخواهم کرد.نه به خاطر اینکه پزشک هستم و امروز روز من است.بلکه به این خاطر که یادم بماند طبابت هنر میخواهد.هنر است وقتی بتوانی در میان انبوه درگیری های روزمره هنوز هم بیشتر از هر چیز به فکر این باشی که دستانت دردی را از یک بیمار دور کند.یادم می آید سالیان دور در دوران دانشجویی یکی از اساتیدم به ما میگفت : « شما در آینده پزشک میشوید پس چه بخواهید و چه نخواهید از سطح رفاهی نسبتا خوبی برخوردار خواهید شد.ولی نصیحت من به شما این است که خودتان را ارزان نفروشید » .
اکنون با گذشت سال های زیادی از طبابت ، به این باور رسیده ام که قیمت خدمات طبیبان با مسایل مادی قابل قیاس نیست.مگر میتوان نجات جان یک انسان را با پول قیمت گذاری کرد؟
این چه مقایسه ای است که برای رهایی یک انسان از مرگ نرخ و قیمت تعیین شود؟
شک ندارم که خدمت ارزنده ی جامعه پزشکی برای تعالی و سلامت جسم و جان و روح نسل بشر است و تعیین هر مقدار و هر مبلغ مادی برای آن یقیناً پایین آوردن قداست پزشکی است.پزشک در واقع باید یک طبیب به تمام معنا باشد.من بر این عقیده هستم که اگر برای مردم ثابت شود که پزشک صادقانه کار می‌کند مردم هم قدر و حرمت کار او را حفظ می‌کنند.
امروز را بهانه می‌کنم تا از تلاشهای بی‌دریغ همکاران بزرگوارم در جزیره ی صارم قدردانی نمایم. امروز روز شماست.روز یادآوری رسالت بزرگ شما برای طبیب بودن.
ما هم مانند خیل عظیم همکارانمان آرزو داریم روزی فرا برسد که پزشک و بیمار ارتباط مالی نداشته باشند و این کار توسط بیمه ها انجام شود چون در آن شرایط جامعه ای فاضله در پیرامون ما ایجاد خواهد شد.
ابوطالب صارمی
شهریور 1398

کليه حقوق اين سايت متعلق به بیمارستان صارم می‌باشد.