لطفا صبر کنید ...مامای همراه


استخدام کارشناسان مامایی در طرح مامای همراه بیمارستان صارم در راستای ترویج زایمان طبیعی، بیمارستان صارم اقدام به برگزاری چهارمین دوره آموزش مامای همراه می نماید. کارشناسان مامائی می توانند به آدرس http://saremwomenhospital.ir/page/fa/display/90مراجعه وفرم مربوط به مامای همراه را دانلود کنند. پس از تکمیل فرم درخواست همکاری به عنوان مامای همراه، آن را به آدرس sareminfo1393@gmail.com ایمیل نمایند. لازم به ذکر است که الویت انتخاب با کسانی است که سابقه فعالیت در بلوک زایمان را دارند و یا طرحشان را در بلوک گذرانده اند جهت آشنائی بیشتر با زایمان فیزیولوژیک و مرور دروس مهم مامائی ، دورهای به صورت رایگان برگزار میشود. شرکت کنندگانی که موفق به گذراندن دوره و کسب حد نصاب نمره تئوری شوند، در دوره کارورزی عملی شرکت خواهند نمود و پس از دوره کارورزی و توفیق در آن به استخدام طرح مامای همراه بیمارستان صارم درمی آیند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و تعیین تاریخ مصاحبه با شماره تلفن 44670883 (سرکار خانم قمصری یا سرکار خانم نادری) تماس حاصل فرمائید

با توجه به نقش زایمان در سلامت مادر و نوزاد و تاثیرات آن بر سلامت جامعه، فراهم کردن بستری مناسب برای زایمان از اهیمت ویژه‌ای برخوردار است، بر همین اساس بیمارستان صارم در کنار تجهیزات و امکانات مناسب به منظور انجام فرآیند زایمان به طور ایمن، با ابتکار و اندیشمندی جناب آقای دکتر صارمی، طرح مامای همراه را برای اولین بار در ایران و به منظور ترویج زایمان طبیعی به اجرا درآورد.

هدف از طرح مامای همراه، تشویق مادران باردار به زایمان طبیعی است، همانطور که می‌دانیم اغلب مادرانی که تمایل به سزارین انتخابی دارند به دلیل ترس از روند زایمان طبیعی است اما حضور یک مامای همراه اختصاصی برای وی می‌تواند عامل مهمی در کاهش و کنترل این ترس و اضطراب باشد. از طرفی نیز با کاهش آمار سزارین‌های انتخابی، می‌توان عوارض مربوط به آن را در مادران و نوزادان آنها کاست.

مادران باردار در هفته‌های آخر بارداری، مامای همراه خود را انتخاب می‌کنند تا در روزهای پایانی بارداری از مشاوره مامای اختصاصی خود بهره‌مند شوند و بتوانند با او ارتباط مناسب و موثری برقرار کنند.

با بروز علائم زایمانی، مادر، مامای همراه خود را مطلع می‌کند تا در اولین فرصت ممکن خود را به بیمارستان برساند تا از همان ابتدای پذیرش تا پایان زایمان در کنار او قرار گیرد. در روند زایمان نیز مامای همراه اطلاعات وضعیتی مادر را در بازه‌های زمانی مشخص در اختیار پزشک متخصص او می‌گذارد تا دستورات پزشکی او را اجرا کند و پزشک متخصص نیز برای انجام زایمان خود را به بلوک زایمان برساند، علاوه بر مامای همراه، پزشک متخصص مقیم در بلوک زایمان به همراه مامای دیگری ناظر بر روند زایمان هستند.

پس از زایمان مامای همراه برای بررسی حال عمومی مادر و شیردهی به نوزادش، مجدد در کنار او قرار می‌گیرد و آنها را تا بخش بستری همراهی می‌کند.

مامای همراه بعد از زایمان نیز تا چهل روز پاسخگوی مشکلات و سوالات مادر است و در صورت شرایط و مشکل خاص او را به پزشک متخصص ارجاع می‌دهد.

این طرح به صورت ابتکاری و با هدف تسهیل فرآیند زایمان برای مادران و بهره‌گیری از توان، تخصص و تبحر ماماهای تحصیلکرده که بالغ بر 18000 نفر هستند برنامه‌ریزی شده است و تا کنون سه دوره آموزشی برای آماده‌سازی ماماهای فارغ‌التحصیل و به کارگیری آنها در رشته تخصصی خودشان برگزار شده است و تعدادی از برگزیدگان این دوره‌ها پس از آزمون، در بیمارستان صارم جذب و به کار گرفته شده‌اند.

کليه حقوق اين سايت متعلق به بیمارستان صارم می‌باشد.